Autor Wiadomość
<  Odnalezienie Mikrusa w wersji kabriolet - tajemnica po
bartwin
PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 11:15 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 3 x Mikrus Mr-300

W ramach promocji książki „Mikrus MR-300 - 3 lata produkcji, 50 lat historii” publikujemy kolejny tekst o Mikrusie MR-300. Tym razem prezentujemy kompletną historię jednego z dwóch wyprodukowanych Mikrusów w wersji kabriolet. Zapraszamy do lektury!

Odnalezienie Mikrusa w wersji kabriolet - tajemnica poliszynela

Zastanawiałem się kiedyś, jak wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku, co to jest tajemnica poliszynela. Pamiętam, że starałem się przedstawić jakiś przykład, który ładnie zobrazowałby nieco zawiłą (z punku widzenia dziecka) definicję podawaną przez Słownik Języka Polskiego: „rzekoma tajemnica znana wszystkim od dawna”. Skoro tajemnica, to dlaczego znana wszystkim? I co oznacza słowo „rzekoma”?

Poliszynel – postać gbura z włoskiej commedia dell'arte i francuskiego teatru kukiełkowego (źródło: Wikipedia)

Dzisiaj już nie pamiętam, jak wybrnąłem z tamtej sytuacji, bo podjąłem kilka różnych prób. Ostatnio jednak spotkałem się z dobrym, według mnie wręcz doskonałym, zobrazowaniem tajemnicy poliszynela – od tego czasu właśnie tą sytuacją bez wahania będę ilustrował ten związek frazeologiczny, który swoje korzenie ma we francuskim i włoskim teatrze lalek. Sam Poliszynel – jak podaje Wikipedia – był garbatą postacią, która charakteryzowała się wielką gadatliwością i wciąż rozsiewała plotki. Niby to szepcąc pod nosem, dzieliła się wszelkimi informacjami z publicznością.

Odnalezienie Mikrusa MR-300 w wersji kabriolet jest właśnie taką tajemnicą poliszynela. Każdy miłośnik mieleckiego pojazdu wie, że taki Mikrus istnieje. Niektórzy wiedzą nawet kto nim jeździł, gdzie przeleżał ostatnie czterdzieści lat i w jakim jest stanie. Nikt jednak głośno o tym samochodzie nie mówi. Czas to zmienić.

Ciąg dalszy artykułu dostępny jest na naszym profilu FB:
http://www.facebook.com/notes/ksi%C4%85%C5%BCka-mikrus-mr-300-3-lata-produkcji-50-lat-historii/odnalezienie-mikrusa-w-wersji-kabriolet-tajemnica-poliszynela/267460839986099
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marlon
PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kilka

Ciekawa opowieść , szukając swojego Mikrusa skontaktował się zemną pewnego razu przesympatyczny Pan R W z Krakowa, twierdził on, ze jest w posiadaniu Mikrusa w wersji cabrio , na początku dość sceptycznie podszedłem do tego tematu ale im dłużej rozmawiałem z tym Panem tym bardziej stawało się jasne, że jest on w posiadaniu niezwykłego auta, ciężko było stwierdzić czy jest ono oryginalne , ale na pewno było ciekawe. Z przeprowadzonych rozmów telefonicznych okazało się ze auto ma dach z rurek,,, to zbiło mnie z tropu, ponieważ z informacji jakie posiadałem w owym czasie byłem przekonany, że mikrus w wersji cabrio nie posiadał czegoś takiego jak dach z rurek, dodatkowo dowiedziałem się że obecny właściciel w celu łatwiejszego przechowywania przecioł auto palnikiem na pół, pomyślałem wtedy dlaczego człowiek który ma takie unikatowe auto i jest świadomy jego wyjątkowości robi z nim takie rzeczy . Te informacje zasiały ziarnko niepewności, dałem wiec numer telefonu mojemu znajomemu aby sprawdził to znalezisko,,,,, dziś wiemy że okazał się on oryginalnym Mikrusem cabrio , a jego właścicielem jest obecnie właśnie mój znajomy . . .

Jest wielu kolekcjonerów w Polsce,,,, którzy posiadają auta o jakich nam sie nawet nie śniło,,,, jeśli wydaje się wam że jedyna meduza to ta co stoi w muzeum to jestescie w błędzie , o istnieniu drugiej też niewiele osób wie a jednak istnieje,,, jakie jeszcze auta przetrzymują kolekcjonerzy pozamykane w swych magazynach ,,,, którz to wie? Jedno jest pewne mikrus cabrio istnieje , i na pewno nie będzie zamknięty czy ukryty , wręcz przeciwnie..........

Jak juz wcześniej wspomniałem znam osobiście właściciela kabrioletu i znam doskonale jego historię. To co przedstawił Bartek Winiarski odkrywa przed nami część historii tego niesamowitego auta,,, ale jest to zaledwie część jego prawdziwej historii są w tej całej opowieści liczne luki i pewne nieścisłości. Właściciel auta od pozyskania kabrioletu wytrwale pracuje nie tylko nad skompletowaniem auta przed rozpoczęciem procesu odbudowy, ale nad odszukaniem historii obu kabrioletów, co zostanie przedstawione w formie obszernej publikacji . Zadał sobie sporo trudu by najpierw odnaleźć oryginalne wloty powietrza ( w czym nieskromnie mówiąc również miałem swój udział ), a potem idealnie wykonać ich odlewy,,, . Wystarczy wspomnieć że zachował się tylko jeden mikrus z wczesnej fazy produkcji, który posiada wloty powietrza tego samego wzoru co cabrio, to samo ze śmigłem, które w wersji takiej jakie było w cabrio nie przetrwało do dnia dzisiejszego a jednak udało się wykonać identyczne ...... Widziałem materiały, które posiada i są to prawdziwe perełki, nie tylko w odniesieniu do kabrioletów, ale też np. do mikrusa pick-up lub mikrusów z pierwszej dwudziestki i wiele nowych informacji odnośnie mikrusa, które nie znalazły się w dotychczasowych publikacjach na temat mikrusa . Prawdą jest, że dużo osób wie, że ten kabriolet istnieje, jednak widziało go bardzo niewielu i z rozmów z właścicielem do czasu oficjalnej prezentacji książki tak pozostanie.
Z tego, co wiem jest już na ostatnim etapie jeśli chodzi o zbieranie materiałów, robi to niesamowicie precyzyjnie badając każdy trop np. ślad kabrioletu w Niemczech. Nie upublicznia efektów swojej pracy, bo chce, aby każdy zapoznał się z całością i wtedy będzie czas na dyskusje. Mimo , że auto tak na prawdę odnalazłem ja, uważam że ostatecznie auto trafiło w bardzo dobre ręce, właściciel sukcesywnie pracuje nad przywróceniem zarówno jego wyglądu jak i prawdziwej historii , nie sądzę by ktokolwiek inny zadał sobie tak dużo trudu by te małe cząstki historii tego auta sklecić w jedną spujną całość ,,,,, ale mikrus stał się pasją jego życia ......

Wszystkim zainteresowanym historią obu kabrioletów radzę cierpliwie czekać. Gdyby ktoś chciał przekazać jakieś informacje odnośnie kabrioletów właścicielowi proszę o kontakt ze mną poprzez wiadomość prywatną, a ja przekażę dalej.
- mikrus MR300 1960
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Mikry
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 10:25 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Co za pompatyczny tekst. Trzeba było jeszcze dodać, że to pośrednictwo to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo obecnego właściciela.
sawa
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 10:59 am  Odpowiedz z cytatem

Mikry no nie żartuj sobie. Bez "ich" działania ziemia przestanie się kręcić Laughing
bartwin
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:06 am  Odpowiedz z cytatem

A gdzie podział się post Smoka Predatora?
B.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marlon
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 7:09 pm  Odpowiedz z cytatem

hmmm sawa,,,,, czy ziemia przestałą by się kręcić , może nie,,,,,,, ale mam wrażenie że dzięki temu nie jednemu z was przyspieszył puls, cała reszta już nie wymaga komentarza ...............
- mikrus MR300 1960
Powrót do góry
bartwin
PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 2:39 pm  Odpowiedz z cytatem

Nasz artykuł pt. "Odnalezienie Mikrusa w wersji kabriolet - tajemnica
poliszynela" opublikowany został 23 stycznia na portalu Onet.pl. Od
tego czasu przeczytało go już kilkadziesiąt tysięcy osób. Cieszy nas
taki wynik!

Link do artykułu na Onet.pl:

http://moto.onet.pl/1655953,1,artykul.html?node=13

Pozdrawiam
Bartosz Winiarski
bartwin
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:00 am  Odpowiedz z cytatem

Mikrus na stronie głównej Onet.pl!

Marlon
PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 1:51 pm  Odpowiedz z cytatem

w odpowiedziach na stronie onet.pl pod artykułem Bartka czytelnicy twierdzą, że drugi mikrus cabrio jest w stanach,,, czy to moze być prawda ??????? ktoś z was coś słyszał na ten temat z innych źródeł,,, dodam,, że to juz informacja z drugiego źródła , więc może być to prawdziwa
- mikrus MR300 1960
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Mikrus

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: