Autor Wiadomość
<  1981..Kryzysowa narzeczona -"Marlenka"
KarolDG
PostWysłany: Sro Sty 23, 2013 3:00 pm  Odpowiedz z cytatem
V-ce Admin
V-ce Admin

Pojazd: 104 problemy

Chłopaki ostro spekulują co takiego zrobię z modelem wawki w skali 1:8..A tymczasem ja sam nie wiem co pocznę z nabytym w sierpniu modelem w skali 1:1.

Historia przecudownie normalna, jak to zwykle bywa: Osoby dramatu: Dziadek, stodoła, "sentyment" i wrak.

Pierwszy raz owego paścia oglądaliśmy z kolegami jakieś 5 lat temu. Jednak wówczas relacja cena/stan..w ogólnie nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia, a wręcz odstraszyły. W międzyczasie jeszcze parokrotnie miałem okazję odwiedzić starszego Pana, Syrena dalej stała tam gdzie stała. Brak chętnych?..no..nie było się co dziwić, bo tekst "Dawaj Pan 2000 albo do domu" nikogo pewnie nie zachęcał. Ale ok..W końcu postanowiłem coś z tym zrobić, złożyłem wizytę w czasie której dokonałem oględzin, powytykałem wszelkie możliwe braki, a następnie w rozsądny sposób zaproponowałem cenę. Problemem był jeszcze wtedy nie do końca określony rocznik, stan silnika, papiery, plusami niezłą na pierwszy rzut oka blacharka i względna kompletność.

Dogadaliśmy się, a za tydzień już autko wylądowało na lawecie. Za pomoc w transporcie i logistyce dziękuję serdecznie jednemu z naszych forumowiczów..Paweł_201, który teraz zaopiekował się też blacharką w aucie.

Wywlekaliśmy złomka przez dobre 3,5 h, niby kilka metrów, ale konieczność zdemontowania kilku krasnali, sznurów do bielizny, skalniaka i nie rozjechania rabatek żony właściciela..nieco komplikowały proces. Sierpniowy skwar lejący się z nieba dawał się we znaki. Syrenka też jakoś specjalnie nie chciała się wyturlać z miejsca swojego spoczynku, zastane hamulce itd..no nie pomagały. Autko w jednym miejscu spędzało czas od 93 roku. W sumie uratowało ją chyba to ze miała zdemontowane przednie zawieszenie i nikomu się tego nie chciało składać do kupy, żeby zabrać ją na złom:)

Dobra.. to teraz jakieś zdjęcia:

Tak się poznaliśmy:

Jak widać masa miejsca, lodzio miodzio.. Smile Aha..do auta zajrzałem pierwszy raz dopiero kiedy wyjechało na dwór. Taka mała niewiadoma..

W umówionym dniu, była już na nas gotowa, właściciel wysprzątał wszystkie graty które zalegały na niej latami.. Teraz tylko montaż zawieszenia i można wyciągać.

A potem..już tylko załadunek..rozładunek..odpalanie, składanie, pierwsze jazdy. A na zimę autko trafiło w ręce Pawła_201, który ma w niej zatrzymać korozję i wymienić część blach. Plan ambitny zakłada legalizację wozu na wakacje.

Smile

Dzieci neostrady trzeba JEBA.....nować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dariusz222
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 11:15 am  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: /3

Pochwal sie jak się kjuż prezentuje w nowym lakierze. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDG
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 9:39 pm  Odpowiedz z cytatem
V-ce Admin
V-ce Admin

Pojazd: 104 problemy

Tnie się..składa się. Może jeszcze coś objedziemy w tym roku Very Happy

małymi kroczkami..do szczęśliwego finału Smile

Dzieci neostrady trzeba JEBA.....nować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Syrena -> Galeria samochodów Syrena

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: