Autor Wiadomość
<  co u was straszyło???
poldex
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 8:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: fiat cinqoucento

hej mam pytanie głównie do starszych uzytkowników.Czy pamietacie jakimi samochodami w czasach komuny,no naprzykład pod koniec lat 80-tych poruszała sie milicja w waszych miastach.Pytałem sie ostatnio mojego taty i on powiedział że w naszym rodzinnym mieście poza duzym fiatem i nyską nic nie bło a jak u was??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dziwny Mag
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:03 pm  Odpowiedz z cytatem
Moderator

U mnie straszyła czarna wołga... Cool
"W czasach komuny" Rolling Eyes Laughing
Tak zwane czasy komuny w Polsce to kilka dekad, od połowy lat 40. po koniec 80. XX w - jeździło w tym czasie w Milicji Obywatelskiej wszystko, co tylko miało koła i przyspieszało przemieszczanie się, z rowerami włącznie.
Każdy motocykl czy samochód produkowany wówczas w Polsce występował także w MO - kwestia co najwyżej ilości. Wink

Na przykład pod koniec lat 80. w moim mieście (Ostrów Wielkopolski) jako oznakowane radiowozy jeździły 125p (mało), Polonezy (najwięcej), Nysy i UAZy 469 oraz Żuki jako więźniarki i kwatermistrzowskie (Żuki były na resortowych tablicach rejestracyjnych, ale bez jakichkolwiek innych oznaczeń na aucie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
leenny
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 8:56 pm  Odpowiedz z cytatem

U mnie Kraków-Myślenice jak wszędzie Polonezy częściowo fiaty 125p mówię już o końcówce lata 87-89. Pamiętam jak przyszły przejściówki do Myślenic. Paradoksalnie ostatnie dwie z nich jeżdziły w KP Myślenice jeszcze do 2001-2002 roku. Oczywiście Nysy. Były też dwa uazy które tez kupę lat po rozpadzie rozformowaniu milicji chodziły jeszcze pod szyldem policji do lat 2000. Była nieoznakowana tajniacka wołga Identyczna jak w filmie pt; "Zabij mnie Glino" zamachowski i linda uciekają z rozprawy. Wymieniona na poloneza koło 1995 roku. W Krakowie tak samo. Dodam jako ciekawostkę że ostatniego fiata 125p który jeżdził już w KMP Kraków widziałem jeszcze w 1999! roku na komisariacie przy ul.Lubicz. Stał zaparkowany z polonezami. Prawdopodobnie przetrwał jeszcze do 2000 roku. Wiem że w milicji były śladowe ilości fiatów 132. Jeden taki pojawia się w 07 zgłoś się ale nigdy osobiście się nie spotkałem. Na bank jestem pewien że była jakaś partia kilkudziesięciu oznakowanych VOLV 240 dla milicji bo spotkałem się kilkukrotnie w gazetach z tamtych lat ale może ktoś to potwierdzić.
Słyszałem natomiast od wuja Historię jakoby na przygranicznych rejonach autostrady A4 (rejony Wrocławia i Opola) poniemieckiej de facto w latach 80-tych milicja dysponowała kilkoma samochodami pościgowymi marki porsche. Rzadko widuje wuja i nie miałem już dość dawno dowiedzieć się więcej. Wuj to stary samochodziarz i chociaż ziarnko wt ej historii musi być.
Jak ktoś coś wie to pisać.
Powrót do góry
OLO
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 12:01 pm  Odpowiedz z cytatem

leenny napisał:
w latach 80-tych milicja dysponowała kilkoma samochodami pościgowymi marki porsche. (...) Wuj to stary samochodziarz i chociaż ziarnko w tej historii musi być.

Nie w 80'tych a w 90'tych, nie milicja a policja, nie pościgowymi a patrolowymi, nie marki porsche a polonez Very Happy
Jak w dowcipie Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
4971
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 5:41 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126 Happy End 0482

OLO napisał:
leenny napisał:
w latach 80-tych milicja dysponowała kilkoma samochodami pościgowymi marki porsche. (...) Wuj to stary samochodziarz i chociaż ziarnko w tej historii musi być.

Nie w 80'tych a w 90'tych, nie milicja a policja, nie pościgowymi a patrolowymi, nie marki porsche a polonez Very Happy
Jak w dowcipie Smile Smile Smile

W warszawie mieli np. Volvo 343.... jako pościgowe. Porsche to Miała Rodowicz, Jarocka czy Szu (przez chwilę) ale nie milicja...
- Peugeot Berlingo 1,6 HDI

www.starorzeka.pl
Powrót do góry
Gnusma
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 8:01 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: BMW 520i

Te Volva 343 było widac zawsze w czołówce programu 997.
W Sosnowcu za komuny pod Główną Komendą MO stał Polski Fiat 125p z atrapą od Poloneza z prostokątnymi światłami. Z tyłu komendy był ogromny garaż z przesuwaną metalowa bramą, jak byłem mały zawsze tam zaglądałem jak wyjeżdzał jakis radiowóz, były przeważnie Polonezy, 125p, Nysy oraz kilka Starów.

Jako ciekawostkę dodam ze kiedy szedłem do wojska w 2001r ,a moje WKU znajdowało sie w Mysłowicach obok Komendy Policji, tamtejsza Policja jeszcze w 2001r miała FSO 125p Kombi który miał barwy jak za komuny tylko z napisem policja i nowym rodzajem kogutów. W sumie nie wiem czy dalej go nie mają.
Ciekawą sprawą jest również wisniowe FSO 125p 1,3 ME z kierownicą po prawej stronie które często stało pod Komendą Miejską Policji w Będzinie a w środku miało na podszybiu niebieski kogut. Około 1997 chodziłem tam do Technikum i czesto stawiałem samochód w tamtym miejscu.
Powrót do góry
arkadiusz tasior
PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 9:28 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: STAR 244 POŻARNICZY

u mnie w Pawłowicach,lata 90-te był zielny malowanie wojskowe UAZ 469 B,biały pas i napis Policja, kogut był bodajże zdejmowany z dachu,pamiętam jak jeżdził po mojej okolicy
zycho
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 9:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 508 III Junak

Osobiście pamiętam fiata 125P kombi już za czasów Policji ok. roku 2000 w Janowie Lubelskim (sam byłem w szoku ze takie są jeszcze w Policji), pamiętam też oznakowane fiaty 126P jako policja w Lublinie (lata90), Pamiętam też żuka jako nieznakowaną konwojówkę (z ulicy również w Janowie), o białych borewiczach, czy niebieskich nie wspominam, bo przez dom się też kilka takich z ,,odzysku'' przewinęło... No i pamiętam długo stojącą nysę k-w, też z odzysku, zieloną jak WSW długo stojącą w latach 90, na jednej z ważniejszych dziś ulic Lublina. A jako wisienkę na torcie dodam wiśniowego!!! OZNAKOWANEGO poloneza caro (o ile pamięć nie myli na wąskim moście) pod koniec lat 90 na pojezierzu Łęczyńsko-Włodwaskim - okolice jeziora Białego/Krasnego Krzywego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poldon82
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 10:09 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p Remontuje: Poloneza MR78

W latach 90-tych na wakacjach w górach widywałem UAZy a nawet Golfa II z chlapaczami od Poloneza Laughing

Podobno pod Poznaniem w 2003 r wycofano tego fiata ze służby, miał już nowe barwy z białymi drzwiami Laughing

źródło: http://www.motoshowminatura.fora.pl/kultowe-auta-prl-u,3/kultowe-auta-prl-u-seria-deagostini,21-3075.html
http://www.motoshowminatura.fora.pl/kultowe-auta-prl-u,3/kultowe-auta-prl-u-seria-deagostini,21-3030.html

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leenny
PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 10:15 pm  Odpowiedz z cytatem

Wow miła niespodzianka. Tak więc kanciaki w policji przetrwały jednak 2000 rok( czego byłem pewien). I jak widać poznańska policja pofatygowała się nawet jeszcze po 2000 żeby jednego z nich przemalować w nowe barwy i zostawić na służbie:) Widać poczciwina była im jeszcze z rok może dwa do czegoś potrzebna przed nadejściem nowych wozów. Może transport psów lub coś gospodarczego. Nie zdziwiłbym się jakby się okazało że jeszcze w 2005 roku jakieś gdzieś były a może i nawet z "odejściem" polonezów w 2009 ale nie będę przesadzał.
Jest to również dowód na to iż fiat 125p jest najdłużej eksploatowanym samochodem w historii służb milicja/policja. Lata 1968-2003!
35 lat służby niezły wynik Very Happy
Powrót do góry
Dziwny Mag
PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 2:59 am  Odpowiedz z cytatem
Moderator

Legenda ludowa głosi, że ten "poznański" Fiat był etatowym radiowozem małego komisariatu w pobliżu Poznania, i że przy kontrolach drogowych z jego udziałem większoś kierowców się nie zatrzymywała, tylko dzwoniła na... policję poinformować o jakichś przebierańcach... Wink

P.S. Może by tak zmienić temat na jakiś bardziej treściwy? Żeby ten, kto szuka informacji o radiowozach schyłku lat 80. też tu trafił?
Powrót do góry
qwertz
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 6:10 pm  Odpowiedz z cytatem

we Wroclawiu w latach 80 na drogowce na Hubskiej byl fiat 132 z dodatkowym czerwonym kogutem na dachu. Wrazenie robil niesamowite.

Procz tego polonezy, fiaty, nyski - jak wszedzie.
Powrót do góry
sql
PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 11:14 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: biały / zielony

Witam,

Wracając do tego fiata z okolic Poznania, wiecie może w jakiej on dokładnie miejscowości pełnił swoją służbę ?
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Pojazdy specjalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: