Autor Wiadomość
<  sanitarka 125p
Adrian80
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 4:54 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Witam was wszystkich,

jestem nowy na forum, remontuje karetke fiata 125p kombi z wrzesnia 1978 roku i potrzebuje jeszcze troche informacji na temat jej wyposazenia wnetrza.

Prosilbym bardzo o informacje jaki byl kolor wykladziny, kolor przedluzenia boczkow, kolor plastikow przy zakonczeniu siedzen i typ kola kierowniczego (stara kierownica czy nowa kierownica).

Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monterr97
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:20 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: POLMO-FSR Tarpan 239D; Pannonia T2

Witaj!
Po pierwsze - gratuluję Fiacika
Po drugie - zapodaj fotki Very Happy
Poczytaj sobie http://www.fiat125p.pl/, dowiesz się wiele.
Pozdraiwam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Adrian80
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:28 pm  Odpowiedz z cytatem

Ta strone juz 100.000 razy ogladalem i czytalem, nawet kontaktowalem sie z zalozycielem tej strony i nic z tego, nie pisze tam jaki byl kolor wykladziny w sanitarkach 125p. O sanitarkach prawie zadnych informacji na tej stronie nie ma. Fotki bede mial dopiero pod koniec roku, bo ja mieszkam w niemczech, a sanitarka remontowana jest w polsce. Nawet pytalem sie starych kierowcow o kolor dywanu, to nie ktorzy mowia ze byl to szary kolor, a nie ktorzy mowia ze byl to niebieski kolor, tak jak tapicerka.
Powrót do góry
CZESIO1958
PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:18 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Junak M10

O widzę ze i tu zawitałeś Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gnusma
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 1:39 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: BMW 520i

http://yfrog.com/mxsanitarkaj To jest wykładzina sanitarki ..była taka jak na obrazku. Fotkę nie wiem skąd mam.
Powrót do góry
Robi200
PostWysłany: Pią Paź 15, 2010 9:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kilka

A sanitarkach starych wykładzina była zielona, nawet mam połówkę takiej nowej oryginalnej wykładziny kupionej kilka lat temu z kolumny transportu sanitarnego. Gratuluję takiej starej karetki, moja jest 11 lat młodsza dlatego ma już szarą wykładzinę.
Powrót do góry
Adrian80
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 11:28 am  Odpowiedz z cytatem

Kupilem ta karetke 5 lat temu na zlomowisku w fatalnym stanie i musialem przez prawie 5 lat zbierac i zakupywac oryginalne czesci i zdobywac wiedze zeby doprowadzic ja do stanu oryginalnego. Brakuje mi jednej informacji na temat konsoli srodkowej. Mam dwie konsole do wyboru tylko nie jestem na 100% pewny ktora jest wlasciwa. Konsola jedna od drugiej roznia sie tylko ze jedna jest w miejscu popielniczki calkowicie zaslepiona, a druga posiada w miejscu popielniczki trzy zaslepki. Mam tez Aneks z katalogu do sanitarki z 1978 roku, no ale zauwazylem ze wiele zeczy sa tam nie zgodne z rzeczywistoscia, bo w aneksie wyglada ta konsola, tak jakby zakladali konsole zwykla od sedana i wstawiali w miejsce popielniczki zaslepke, ktora tez byla zaslepiona trzema zaslepkami. Konsola z trzema zaslepkami w miejscu popielniczki jest najbardziej zblizona do konsoli z aneksu. No ale ta konsola z tymi trzema zaslepkami w miejscu popielniczki jest w sanitarce 125p z 1985 roku. A czlowiek od ktorego kupilem ta calkowicie zaslepiona konsole powiedzial ze konsola pochodzi z sanitarki 125p z 1979 roku lub 1980 roku. A ja potrzebuje wiedziec jaka konsola srodkowa byla w sanitarce 125p z 1978 roku. Tez brakuje mi wlacznika oswietlenia wnetrza, ktory znajduje sie w konsoli pod kontrolka do koguta. Tez nie jestem jeszcze na 100% pewny czy lampka oswietlenia wnetrza do mojej karetki to taka jaka zakupilem, bo ona jest dookola zabkowana, a na zdjeciu filmowym tego zabkowania nie widac. Wszystkie zdjecia dalanczam. Zdjecie sanitarki, gdzie lampka jest widoczna pochodzi z filmu "przepraszam, czy tu bija?" 1976 rok i to jest sanitarka fiat 125p z podwyzszonym dachem.

http://forum.oldtimery.com/download/file.php?id=4482&mode=view
http://forum.oldtimery.com/download/file.php?id=4483&mode=view
http://forum.oldtimery.com/download/file.php?id=4506&mode=view
http://forum.oldtimery.com/download/file.php?id=4500&mode=view
http://forum.oldtimery.com/download/file.php?id=4485&mode=view
Powrót do góry
Robi200
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 11:42 am  Odpowiedz z cytatem

obawiam się, że nawet w fabryce nie wiedzą jaką wkładali konsolę. Wydaje się prawdopodobne, że w przypadku chwilowego braku konsol karetkowych wkładali zwykłe. Takie to były czasy, dziś trudno jest jednoznacznie stwierdzić jak wyglądał konkretny rocznik ponieważ przemysł cierpiał na notoryczne przerwy w dostawach i aby utrzymać ciągłość produkcji wkładano to co akurat było.
Powrót do góry
Adrian80
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 12:23 pm  Odpowiedz z cytatem

A ktora konsole srodkowa by Pan na moim miescu zalozyl ??? - ta calkowicie zaslepiona w miescu popielniczki, czy ta z trzema zaslepkami w miescu popielniczki.
Powrót do góry
Robi200
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 4:16 pm  Odpowiedz z cytatem

Myślę, że każda z nich mogła by się tam znaleść. ja chyba założyłbym tą całkiem zaślepioną.
Powrót do góry
Adrian80
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 7:37 pm  Odpowiedz z cytatem

Jezeli nie bedzie zadnych zdjec ani dowodow co do konsoli, to bedzie dla mnie problem wybrac konsole. Podobna konsola do konsoli z zaslepkami jest w aneksie z 1978 roku. I na logike by sie konsola z zaslepkami zgadzala we wzgledu na pogatsze wyposazenie samochodow z lat 70tych, bo konsola bez zaslepek byla tansza jeszli chodzi o produkcje, a lata 80te to lata bardziej osczednosciowe jeszli chodzi o produkcje. Ale logiczne tez jest to, ze konsola z zaslepkami weszla do produkcji w 1983 roku we wzgledu na wprowadzenie telnej wycieraczki do karetek 125p, a wczesniej byly konsole bez zaslepek, bo nie bylo zapotrzebowania na wiecej klawiszy.
Powrót do góry
sanitariusz
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 8:37 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: mały i duży

konsola z katalogu ad. 78 to jest zwykła konsola z wczesnego mr-a z przykręcanym panelem przycisków zamiast popielniczki, więc imho, była tańsza w produkcji, niż drugi typ, który wymagał wykonania osobnego odlewu tylko do karetek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adrian80
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 9:16 pm  Odpowiedz z cytatem

Troszeczke nie zgadzam sie z panskim zdaniem, bo jestem 99% przekonany ze produkowali konsole calkowicie zaslepione i wtedy wycinali dziury, do sedanow dziure na miejsce popielniczki i 2 dziury na miejsce klawiszy, a do karetek pogotowia 4 dziury na klawisze, po srodku 2 male otwory na kontrolke do koguta i na wlacznik oswietlenia wnetrza, a miejsce na popielniczke zostawiali calkowicie zaslepiona lub wycinali 3 dziury i zaslepiali je zaslepkami i wtedy te wyciecie tych dziur na miejscu popielniczki i zaslepienie tych dziur trzema zaslepkami sa kosztami dodatkowymi.
Powrót do góry
Adrian80
PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 7:51 pm  Odpowiedz z cytatem

Posiada ktos przednie boczki z kieszeniami lub caly komplet do sanitarki 125p ???
Dobrze zaplace !!!

P.S. Potrzebna jest mi tez tapicerka tylnej klapy bez wytloczenia do silniczka tylnej wycieraczki (kolor obojetny, oczywiscie najlepiej ze by byl to kolor zielono-blekitny) i wlacznik oswietlenia kabiny, ktory byl w konsoli pod kontrolka do koguta.

Chyba ze ktos z was zna kogos kto mi boczki pomaluje razem z wnetrzem kieszeni, bo jeszli chodzi o pomalowanie wnetrza kieszeni to powiedziano mi, ze jest nie wykonalne.

[na przyszłość, edytuj posty, a nie pisz jeden pod drugim]
Powrót do góry
lbs5
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 9:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Trochę tego jest ....

Karetka w służbie MO ( zdjęcie lustrzane sądząc po napisach na tablicy w tle , dlatego kierownica jest po właściwej lewej stronie)

Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Pojazdy specjalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: