Autor Wiadomość
<  Głowica, co zrobić
leszekhehe
PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 2:54 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Romet Komar 87r 100% orginał <nowy nabytek JUNAK:) >

mam problem z glowicą do junaka m-10. a mianowicie rozebrałem głowice w celu sprawdzenia stany zaworów prowadnic gniazd ... < żarł olej>gdy wybiłem zawory obróciłem głowice i tu problem ... prowadnica zaworu ssącego po prostu wypadła gniazda jak i zawory do wymiany . i teraz tu jest moje pytanie czy lepiej oddać do regeneracji <ile to kosztuje?> czy po prostu kupić nowe zawory prowadnice wyfrezować gniazda dopasować dotrzeć i gotowe co myślicie zakładając ze mam dostęp do warsztatu który dysponuje sprzętem do naprawy zaworów czyli frezy specjalne maszyna do nabijania prowadnic i takie tam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GaCek
PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 4:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: eMa,Junak,-W-F-M-

leszekhehe napisał:
czy po prostu kupić nowe zawory prowadnice wyfrezować gniazda dopasować dotrzeć i gotowe co myślicie zakładając ze mam dostęp do warsztatu który dysponuje sprzętem do naprawy zaworów czyli frezy specjalne maszyna do nabijania prowadnic i takie tam...

To będzie najrozsądniejsza opcja. Tylko regenracja zostaje.
Jacot
PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Junak M10, Mikrus MR300

leszekhehe napisał:
... tu jest moje pytanie czy lepiej oddać do regeneracji <ile to kosztuje?> czy po prostu kupić nowe zawory prowadnice wyfrezować gniazda dopasować dotrzeć i gotowe co myślicie zakładając ze mam dostęp do warsztatu który dysponuje sprzętem do naprawy zaworów czyli frezy specjalne maszyna do nabijania prowadnic i takie tam...

Zakladajac, ze masz dostep do takiego warsztatu pozostaje jeszcze pytanie czy warsztat ma dostep do wlasciwego materialu, znajomosc specyfiki przedmiotu i takie tam szczegoly;) Przypuszczalnie i tak glowica kwalifikuje sie do remontu generalnego, kolejne przefrezowanie gniazd niewiele jej pomoze, az szkoda do tego nowych zaworow.
Tu znajdziesz namiary na zaklad w Tucholi: http://www.junak.riders.pl/ZUBEH/adresy.htm.
Jak dotad jest to jedyny znany mi zaklad remontujacy glowice Junaka bez zarzutu co do technologii i zastosowanych materialow.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Junak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: