Autor Wiadomość
<  Na co zwrócić uwagę przy zakupie moocykal WSK
Mario89
PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 12:32 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p FL

Witam,
otóż od jakiegoś czasu rozglądam się za WSK 125, a że sezon zbliża się wielkimi krokami to pozwoliłem sobie zwrócić się do Was z zapytaniem na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy zakupie WSK-i, jakie są najczęstsze usterki i najbardziej problematyczne. Za wszelką pomoc z góry dziękuję Smile

Pozdrawiam Marcin.

ImageShack.us
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
irek02gf
PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 10:44 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLi , WSK M06B3

Przede wszystkim na ogólny stan i kompletność. Zwykła WSK M06B3 zmieniała sie kilka razy i trudno o egzemplarz który nie jest skundlony, a kompletowanie do 100% oryginału może być drogie (w stosunku do ceny motoru) i kłopotliwe. Egzemplarze są krzywą ramą, lagami czy po innych historiach odpuściłbym bo tych motorów jest jeszcze na tyle że można
przebierać spokojnie.
No i jeśli nie masz na wydanie sporej sumy nie liczyłbym że kupisz motor nadający sie do jazdy od razu , na pewno mniej lub więcej trzeba będzie sie przy nim narobić.

Silniki i tak w większości wypadków wymagają remontu więc tu bym sie nie bardzo przejmował. Kłopot w silnikach jest z wałem , bo obecnie występuje tylko 1 dobry zamiennik robiony na wzór fabrycznych (choć jak mnie potrzebny był w żadnym sklepie ani na allegro nie mieli) a używany oryginalny wal w dobrym stanie praktycznie sie nie zdarza . Z regeneracją też jest problem że jak ktoś to zrobi to potem nie wstawi blach bocznych . Jeśli o cylindry idzie trzeba sie ratować tylko szlifami bo na żadnym współcześnie produkowanym motor nie ma takich osiągów jak na ZMD

Z pozostałych spraw ważny jest wydech w dobrym stanie, szczególnie kolanko gdyż obecne trzeba giąć żeby pasowały do motoru.

Jak coś to wal miałem 5 szt tych motorów z czego każdy rozebrałem do śruby i robiłem to znam je na wylot.

A i takie pytanko, w jakim przedziale cenowym i z jakiego rocznika szukasz motoru ? Szukasz gotowego do jazdy czy chcesz go remontować ? Odpisz to będę mógł coś dokładniej poradzić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mario89
PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 12:15 pm  Odpowiedz z cytatem

Tak podpytuje w sumie bardziej dla znajomego. Znalazł motocykl za niecałe 2000 w Sieradzu z 1974 roku. tak na oko laika wydaje się ze warto ale jak byś mógł podpowiedzieć czy motocykl z tego roku powinien mieć jakieś charakterystyczne elementy? pytanie może wydaje się głupie ale ja jestem bardziej samochodziarzem i nie jestem jeszcze w temacie.
Dziękuję za wszelką pomoc:)

ImageShack.us
Powrót do góry
irek02gf
PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 7:47 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLi , WSK M06B3

Charakterystyczne elementy dla 1974r to tak: "garbaty" bak, duże plastikowe boczki, głębokie błotniki, półokrągłe kolanko wydechu, tłumik na mocowany do kolanka na nakrętke, tylne amortyzatory olejowe, cylinder żeliwny, przednia lampa metalowa z licznikiem do 120km/h i wkładem bez oprawki na światło pozycyjne, pokrywa od strony silnika z logo ZMD (nie z napisem PREDOM-DEZAMET) . I chyba tyle.

Cena 2000 zł to przesada, chyba że motor jest w stanie idealnym, nigdy nie remontowany i ze świeżym OC i przeglądem. Ostatecznie mógłby być tyle warty egzemplarz po profesjonalnym remoncie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mario89
PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 12:01 pm  Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pomoc. Motocykl, który mam zamiar oglądać / kupić jest od 1 właściciela i na zdjęciach wygląda na na prawdę dobry stan... zobaczymy jaki sie okaże. O efektach na pewno poinformuję na forum:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

ImageShack.us
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> WSK

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: