Autor Wiadomość
<  Stoewer-mentalnie niemiecki ale...
syreniarz1992
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 2:24 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Rzóg,sareny, wułezka i inne parchate.

...wszystko zaczeło sie przed wojną na terenie dzisiejszego szczecina.powstała cała marka stoewer.przypomnialem sobie pod wplywem artykułu o wraczkach w automobiliscie

jesli macie jakies slady to piszcie Cool
willys
PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 7:33 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: willys

Stoewer- mentalnie niemiecki ale.... z duszą czeską.... prezentowany model który kolega prezentuje jest to licencja czeskiej Tatry 57 A której konstruktorem był Hans Ledvinka . Pod koniec lat 30stych produkowano w Szczecinie kilka modeli na licencji Tatra ... ciekawym rozwiązaniem jest tutaj silnik boxer chłodzony powietrzem. Jestem posiadaczem kilku Tatr przedwojennych dlatego także Stoewer nie jest mi obcy ! ps. w Komornikach pod Poznaniem widziałem całe podwozie od Stoewera za nieduże pieniądze !!! Pozdrawiam wszystkich miłośników tej marki ! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pająk
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 4:39 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

A czy na model 87 (na zdjęciu) też Tatra sprzedała licencję Stoewerowi? Nie jest mi znana współpraca między tymi firmami, ale też nie przyszło mi do głowy że taka w ogóle była. Jakieś 10 lat temu w Jaśle był podobno Stoewer V5 - czy to też mógł być na licencji Tatry? Ciekawi mnie ten temat, byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś literatury lub stron w sieci.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pająk
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 4:50 pm  Odpowiedz z cytatem

Willys, czy to jest podwozie. które kiedyś było na Allegro? Tzn. kojarzę ramę z silnikiem na felgach bez opon, mam gdzieś zapisane zdjęcia ale na szybko to nie znajdę. Ogłoszenie chyba było też w Automobiliście, cena zdaje się 5 tys.
Powrót do góry
Lesio
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:02 pm  Odpowiedz z cytatem

pająk napisał:
A czy na model 87 (na zdjęciu) też Tatra sprzedała licencję Stoewerowi? Nie jest mi znana współpraca między tymi firmami, ale też nie przyszło mi do głowy że taka w ogóle była. Jakieś 10 lat temu w Jaśle był podobno Stoewer V5 - czy to też mógł być na licencji Tatry? Ciekawi mnie ten temat, byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś literatury lub stron w sieci.

Nie, T87 nie sprzedała licencji na ten model. To był innowacyjny i zbyt nowoczesny samochód jak na tamte czasy, żeby od razu sprzedawac licencję.

Drogi kolego, skąd pochodzi to zdjęcie, to znaczy, gdzie było robione? Kilka lat temu ktoś mi przysłał serię kilku zdjęć z tego miejsca, między inymi to, które publikujesz. Na jednym z nich było widac kawałek przodu od Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lesio
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:26 pm  Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Stoewera, to tu jest ciekawe znalezisko:

Tego grata znaleziono gdzieś w Europie Zachodniej, jak przypuszczam. Jeśli ktoś zna francuski, to prosiłbym o przetłumaczenie tekstu.

Skany pochodzą z tej niesamowitej książki:

http://www.drivers.fr/zoomEpaves.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
syreniarz1992
PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:25 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Rzóg,sareny, wułezka i inne parchate.

tekst o stoewerze obecnie tłumacze z niemieckiego...za dni parę (albo i dziś) go zamieszcze tutaj
willys
PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 9:24 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: willys

Współpraca była i to duża ... oprócz modelu Tatry 57 którą stoewer robił na czeskiej licencji( niepamiętam jak nazywał się ten model) , produkowany był również model Tatry 75 (stoewer greif) więcej informacji można znaleść na niemieckiej stronce stoewer-muzeum lub stronach czeskich poswięconych tatrze. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nekkid
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 9:05 am  Odpowiedz z cytatem

Pewnie i w Polsce, gdzieś w zapomnianym miejscu lub stodole stoi takie cacko. Ile taki samochód może być warty w odrestaurowanym stanie ? Wyprzedzając odpowiedź wiem, że bezcenny jest dla motoryzacji ale chodzi mi tu o wartość rynkową.
Mikry
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:04 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

W połowie lat 90-tych można było sobie takiego Stoewera z 36 roku kupić poprzez "Giełdę Samochodową" za 58 milionów, w Nowej Rudzie. A co do wartości dla historii motoryzacji to była to jedna z wielu zapomnianych dziś niemieckich marek.
oldi
PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 12:01 am  Odpowiedz z cytatem

Jak już ta firma została przypomniana to proszę - odrestaurowany, jeżdżący egzemplarz Stoewera Greifa:
http://www.youtube.com/watch?v=Czw5fGRs7j4
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Pojazdy przedwojenne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: