Autor Wiadomość
<  Nysa 522 M z Armii się melduje !!!!!!!!!
Cienki
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 7:06 pm  Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW AUTEK PRL-u !!!!

Nadszedł nareszcie czas w , którym mogę przedstawić moją a raczej naszą WSPANIAŁĄ NYSKĘ vel NYSANA (autko zostało zakupione ze wspólnych fuduszy koleżeńskich , nie mylić z europejskimi Smile)) .

Pomysł na zakup Nyski bardzo długo dojrzewał w mojej głowie . Napewno miał to być mikrobus (w latach 70 mój Papa Irek jeździł taką w MPT ... ) . Bardzo miło ją wspominam , chociaż troszkę mglisto przedstawia się ona w mej pamięci , ale napewno był to mikrobus z niskim dachem i dużymi w nim wywietrznikami i jeszcze ten zapach w środku ... Nie wiem , ale jest on taki specyficzny i po tylu latach przerwy jest on wciąż taki sam , w szczególności jak jest już dobrze nagrzany silnik , a pokrywa zakrywająca go , ma liczne szpary w kiepsko dolegającej uszczelce ...

Ale nic , dosyć wspomnień .

Moim pomysłem zakupu i wstępnym rozeznaniu rynku podaży Nysana , podzieliłem się z moimi Kolegami .
U mnie samodzielny zakup mojej ulubienicy raczej napewno by nie wypalił , a to ze względu na ilość posiadanych już "wozów" (Fiacik 125p `71/72 , Syrenka 104 `68 , Wartburg 353 `71 nabyty w drodze spadku po śp Wujku oraz ostatni zakup Łada 2103 `77 ... ) a także w wyniku rozmów przeprowadzonych z moją "częścią warczącą czyt. Żoną" Smile))
Roztoczyliśmy z kolegami piękną wizję wspólnych wypadów na zlociki , na rybki , grzybki itp Smile)) . Pomysł "zatrybił" ...
Nastały więc czsy gorączkowych poszukiwań ...
Trafiały się różne , ale mirobusu ani widu ani słychu .
Dotarliśmy nawet do Komendy Głównej Policji , gdzie spóźniliśmy się o miesiąc na przetarg Nysek . Było kilka Nys "Milicyjnych" i jeden mikrobus , ale niestety był to już drugi przetarg i po nim auta zostają oddane do placówek typu "MARKOT" czy jak im tam .
Więc z naszego mikrobusu znowu nici ...
a także z naszej alternatywnej Nyski MILICYJNEJ ...

Lecz pewnego jesiennego , słonecznego dnia , pojawiło się bardzo jasne światelko w tunelu , a ściślej w pięknym mieście Łodzi ...
Światełkim tym była NYSA 522 MIKROBUS i w dodatku z pięknym pochodzeniem z POLSKIEJ ARMII !!!
Był to prawie szczyt naszych marzeń i możliwości , Nysa mikrobus i płaska deska w środku , rok produkcji 1977 !!!!!!!
Po krótkiej wymianie informacji , a także po przesłaniu kilku zdjęć celem utwierdzenia nas o dobrym stanie naszego przyszłego nabytku , umówiliśmy się z sympatycznym Panem właścicielem (chyba jakiś Pułkownik a może Generał albo nie wiem Szeregowy ??? ) na "łikend" celem ogledzin oraz kupna .
Ja w międzyczasie porozsyłałem zdjęcia do moich przyszłych współwłaścicieli
celem oznajmenia i przybliżenia naszego przyszłego "zloto i imprezo-wozu" . Odzew był natychmastowy i jednobrzmiący : TRZA BRAĆ !!!
Jak to określił jeden z nich : nawet dla samego "PARKIETU" to warto ją kupić Smile)) a "parkietem" tylko , że z gumoleum właśnie jest wyściełana podłoga w naszej Nysce Smile))
Po przyjeździe na miejsce oczom naszym ukazała się piękna (pojęcie względne) Nyska w kolorze KHAKI z naklejką WP na przedniej szybie .
Pan stwierdził , że nie była odpalana ze dwa miesiące , poczym poszukał zmajstrowanego drucika z uchem , gdzieś go włożył poruszał , podpompował pedałem przyspieszenia , przekręcił kluczyk i po chwili motor zaskoczył , ku ogólnemu zdziwieniu .
Później już tylko szybko spisana umowa , w międzyczasie kilka opowieści dziwnej treści parę uścisków dłoni ... I W DROGĘ !!!!!!!

Trasa z Łodzi do Warszawy (szkoda że tylko 120 km) była pełna wspomnień i radochy z możliwością ponownego delektowania unoszącym się specyficznym zapaszkiem ....

Nasza Nyska trwa teraz w stanie snu zimowego ...
A zlot w Mogilnie już tuz tuż ...
Więc trzeba się juz powolutku budzić ...

Pozdrawiam WSZYSTKICH !!!!!!!!!

[img][/img] [URL=http://img124.imageshack.us/my.php?image=dscn92640gv.jpg]
Nysanek
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 7:35 pm  Odpowiedz z cytatem
V-ce Admin
V-ce Admin

Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: NYSA 522 T morska-zielen´86 r

Very Happy Witam kolege !

Plynie w nas ta sama krew. Wink rozumiem cie dokladnie odnosnie nysowskiego zapachu, i klimatu w tym autku Cool Wink

Juz sie wypowiadalem odnosnie waszej nyski ale wypowiem sie jeszcze raz jest to ladny zadbany orginalny mikrobus,ze brakuje slow Wink .Juz sie czegos nauczyliscie odnosnie odpalania,po dlugim okresie postoju ten pan u ktorego ja kupowaliscie mial ten drut do recznego pompowania pompy paliwa zeby napelnic komore plywakowa w gazniku, szybciej zapali i oszczedza sie rozrusznik i akumulator,TIPP : miec na stale taki drut zamocowany do pompy paliwowej. Wink 4-5 pampniec wystarczy, podpompowac jak stoi tez tylko tydzien zawsze lepiej.

Pozdrawiam Tomek
Dziwny Mag
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 10:57 pm  Odpowiedz z cytatem
Moderator

Witajcie w gronie Nyssanomaniaków!!! Smile

Nyska śłiczna - a zapach... ech to jest jedna z tych rzeczy, która maja weterany Smile
I skrzypienie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mikry
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 11:40 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Mój ojciec zawsze mawiał, że gdy słychać jakby jechała kupa złomu to wiadomo, że przejedzie Żuk Wink .
PS. Widzę więc, że jednak do Mogilna trzeba się będzie wybrać Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cienki
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 11:40 pm  Odpowiedz z cytatem

Dzięki za przyjęcie do grona NYSSANOMANIAKÓW !!!!

Sorki za te kiepskie wklejenie zdjęć Embarassed , wyszło troszkę kiszkowato , ale zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz Smile
Przy następnych postach powinno już być lepiej ...
Z tego wszystkiego nawet nie zdążyłem ich opisać :

1.Były Właściciel (kapral , pułkownik czy gienerał , nie wiem )
2.Licznik z "blombami"
3.Napis dla niewtajemniczonych
4.Naklejka pochodzenia
5.2x środek (przez pomyłkę)
6.Po pierwszym myciu
7.Zimowa gawra czyli zimowy odpoczynek moich autek

Bardzo się cieszę że Nyssan przypadł do gustu , ale chciałbym znaleźć jeszcze parę drobiazgów typu wycieraczki chromowane , ramki kierunkowskazów chromowane , fajnie wyglądałyby również chromowane kołpaki ...
Mam nadzieję , że powoli również i te detale uda mi się skompletować .
Mam jescze do Was takie zapytanie , czy w `77 roku Nyski miały jeszcze gumowe odbojniki na przednim zderzaku czy już nie ?

Pozdrawiam Cienki
Mikry
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 11:43 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Nieee! Chromowane kołpaki wszystko popsują Smile Powinna zostać taka "hardcorowa" Laughing .
Powrót do góry
Cienki
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 11:52 pm  Odpowiedz z cytatem

Tak tak , do Mogilna trzeba się wybrać obowiązkowo !!!
Może uda nam się zachęcić jeszcze innych posiadaczy Nysanów i może jakiś Żuczków ???
Również kolega Sławek 66 mógłby swoją Nyską karetką "zabezpieczyć" zlocik ???
Zabrałby trochę KC 24 i oczywiście obowiązkowo nosze Very Happy Very Happy Very Happy
Także trzeba przemyśleć temat i w drogę .
Cienki
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 11:59 pm  Odpowiedz z cytatem

Fakt faktem może tymi kołpakami trochę by się przedobrzył ogólny wygląd "armiowozu" .
Wizję miałem pomalować felgi na taki kremowy kolor i założyć chromowane kołpaki , tak jak ma kolega Nysanek , ale podoba mi się również kremowa felga i szary kołpak .
Nysanek
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 10:41 am  Odpowiedz z cytatem
V-ce Admin
V-ce Admin

Witam!

Zadbana orginalna Nyska zawsze przypadnie do gustu Wink

Chromowane ramiona wycieraczek uzywane bym Ci odradzil montowac, bo sa wyrobione te ramiona i jak wycierasz to beda sie zderzac po srodku szyby.Jedynie te co masz zamatowane dac do chromowania lub kupic nowe czarne ramiona i dac do chromowania.
Ramki chromowane jak bys nie dostal to ja mam nowe jeszcze moge Ci przyslac.
Odbojniki na przednim zderzaku mialy jeszcze w 77 r. Mozesz to przerobic bez problemu, przedni zderzak co masz teraz zamatowany on ma przyspawany gwintownik po lewej i prawej stronie od tylnej strony, obcinasz gwintownik wiercisz dziure na wylot w zderzaku tam gdzie byl kiedys gwintownik, odboje maja w gumie gwintownik wtopiony ktory przechodzi przez zderzak i dolny pas w karoseri ,skrecasz obie czesci tylko nie za mocno bo inaczej zderzak bedzie ocieral po bokach o karoserie, samo zabezpieczajaca nakretke dac i trzyma.

Matowy kolor wojskowy pasuje do niej jak naj bardziej Cool tylko nie zabezpieczony wypolerowany to tez nie zbyt dobrze, sam wiesz

Zobacze jak z czasem ,jak bede mial wolne to napewno przyjade na ZLOT moim Nysanem Wink Very Happy .
Dziwny Mag
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 7:07 pm  Odpowiedz z cytatem
Moderator

Cienki napisał:

Bardzo się cieszę że Nyssan przypadł do gustu , ale chciałbym znaleźć jeszcze parę drobiazgów typu wycieraczki chromowane , ramki kierunkowskazów chromowane , fajnie wyglądałyby również chromowane kołpaki ...

Pozdrawiam Cienki

Moim zdaniem tyle chromu gryzłoby się trochę z matowym khaki... Pomysł pomalowania kołpaczków na szaro uważam za znacznie lepszy Smile
Wojsko zwykle zaczerniało wszystko, co tylko mogło sie "świecić" (jedynie niektóre auta reprezentacyjne, do wożenia notabli, miały duzo błyskotek).
Wydaje mi się, że tak w sam raz będzie dołożenie chromowanych ramek kierunkowsakzów i ramek wokół tylnych lamp.
Moge słuzyć tymi ostatnimi.

Pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
masterdizaster
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 7:13 pm  Odpowiedz z cytatem

jak bylem w wojsku w Sz-n podjuchy to na naszej kompani byla nysa-przebiegu miala 500 km Exclamation doslownie nowka!jak to w wojsku caly czas stala czyszczona i ropowana,az kturegos razu"zolnieze' zaczeli grzebac przy zaplonie i sie nyska rozregulowala-pozniej AMW wystawila ja na sprzedaz nie wiem za ile ale ktos kto ja kupil mial z niej pocieche Very Happy
KUP SYRENKE-SYRENKA BEDZIE TWYM WIERNYM PRZYJACIELEM !!!
Powrót do góry
danon
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 7:37 pm  Odpowiedz z cytatem

dobrze
to ja po przestudiowaniu wszystkich postow w ktorych moglbym znalezc cokolwiek na temat z ktorego powodu spadlem z krzesla i zachlysnalem sie maslana ktora wlasnie sobie popijalem mam poprostu pytanie:
czy artykol ktory ukazal sie w auto clasic moglibysmy tu kolektywem zobaczyc w calosci?
bo jasne jest ze nie wszystko jest umieszczane w takim stanie jakim jest napisane a przeczytac taki dlugi elaborat na temat fiata 124/ lady i fiata 125/ polskiego fiata to jednak co innego niz taka zajawke:Razz

rzecz jasna oprocz tego doalaczam sie do gratulacji a co do felg to pomysl nad czarnymi felami, taka czern porcelanowa i zielen jak na samochodzie na kolpakach, badz na odwrot.

i rzecz jasna w stosownym temacie na temat dwoch "fiatow" mam nadzijee ze napiszesz cos wiecej nam:)
Powrót do góry
Nysanek
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:26 am  Odpowiedz z cytatem
V-ce Admin
V-ce Admin

masterdizaster napisał:
jak bylem w wojsku w Sz-n podjuchy to na naszej kompani byla nysa-przebiegu miala 500 km Exclamation doslownie nowka!jak to w wojsku caly czas stala czyszczona i ropowana,az kturegos razu"zolnieze' zaczeli grzebac przy zaplonie i sie nyska rozregulowala-pozniej AMW wystawila ja na sprzedaz nie wiem za ile ale ktos kto ja kupil mial z niej pocieche Very Happy

takie autko to skarb Wink ciekawe tylko jak ten ktos dbal o ta nyske, wiadomo jak by trafila w nasze rece milosnikow polskiej mot. to by byla zadbana tak jak od pierwszego dnia kupna od AMW Wink Cool , na kobylki bym ja postawil,po kropelce oleju do kazdego zylindra dal i zatankowal zbiornik do pelna w czasie dluszego postoju tak jak z moja to robie Wink
Cienki
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 2:59 pm  Odpowiedz z cytatem

Nadszedł wreszcie czas odświerzyć troszkę wątek Very Happy

1. nastąpiły lekkie zmiany kosmetyczne Wink

A na tej fotce jest mój SASIAD "wspólas" i napewno nie gra on na flecie Laughing Laughing Laughing

A taki mamy licznik z oryginalnymi "blombami" Very Happy Very Happy Very Happy

Tutaj natomiast przedstawię troszkę ciekawej historii Wink

A tak niekiedy bywa w naszym "imprezo-wozie" Very Happy

Towarzystwo Trzeźwości Transportowców .... taaaa..... Wink Very Happy niekiedy jednak powinniśmy zdejmować z lusterka ten proporczyk Very Happy Very Happy Very Happy

A co !!! stół też się zmieści Laughing

Robert Świder
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 4:03 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Nysa 522 W / 1985, Nysa 522 S / 1981, Nysa 501 T / 1965, Citroen BX / 1987

No Cienki takie imprezki to ja rozumiem. U mnie w nysowozie też stały dyzur 2 kieliszki pełnią Very Happy Co prawda nie ma takiego spryciarskiego uchwytu na flaszkę ale i tak jakoś się daje radę Wink tak swoją drogą to Nyska piękna nadal, o czym juz kiedyś wspominałem Smile
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Lublin, Tarpan, Nysa, Żuk i inne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: