Autor Wiadomość
<  STAR 20 HP3 ZURAW
Jarek D.
PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 8:50 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Żuk A11B

Drogi Robercie,ten starek z wyższego zdjęcia, to jest star 660,z zabudowanym żurawiem ZSH-6S,kratowym,o udzwigu 6,3 tony .Masa własna pojazdu 11000kg.Obecnie tego typu pojazdy są już rzadko spotykane,niestety, ta ciekawa konstrukcja jest łakomym kąskiem dla złomiarzy.
Niższe zdjęcie przedstawia żuraw HYDROS T_6 ,na takim samym podwoziu,o podobnym udzwigu,tylko masę własną ma nieco mniejszą -ok.8000kg. Obydwa żurawie mają napęd hydrauliczny,sterowany z kabiny kierowcy,silnik benzynowy,typu S-47. Cool Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Robert Świder
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 5:33 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Nysa 522 W / 1985, Nysa 522 S / 1981, Nysa 501 T / 1965, Citroen BX / 1987

u nas w kołobrzegu to jeszcze pełno takich starów jeździ-tych kratownicowych i tych drugich też. To tak jakby czas zatrzymał się w miejscu jak je widzę. W koszalinie też ich pełno. i wszystkie maja się dobrze, a ten jeden z foty jest teraz w remoncie Laughing
Mateusz
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:15 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 104

Robert Świder napisał:
u nas w kołobrzegu to jeszcze pełno takich starów jeździ-tych kratownicowych i tych drugich też. To tak jakby czas zatrzymał się w miejscu jak je widzę. W koszalinie też ich pełno. i wszystkie maja się dobrze, a ten jeden z foty jest teraz w remoncie Laughing

eee. ja myślałem, że w Kołobrzegu jeździ pełno starów 20
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert Świder
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 8:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Nysa 522 W / 1985, Nysa 522 S / 1981, Nysa 501 T / 1965, Citroen BX / 1987

czemu akurat starów 20 Question Question
Marcin522T
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 8:34 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: brak

Robert Świder napisał:
czemu akurat starów 20 Question Question

Bo są fajne. Cool Laughing
RAF
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 4:13 pm  Odpowiedz z cytatem

witam! jestem bzrdzo ciekawy czy dokonal pan zakupu tego zurawia star 25,milo by bylo zobaczyc kilka zdiec takiego historycznego wozu.
Jarek D.
PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 1:15 pm  Odpowiedz z cytatem

Robert,czy możesz wkleić więcej fotek okolicznych starów,poszukuję zdjęć wszystkich typów i wersji nadwoziowych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RALF06
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 11:47 am  Odpowiedz z cytatem

... został zakupiony (podwozie z zurawiem) do remontu. Mam nadzieje ze w tym roku bedzie gotowy, bo i sponsora znalazłem....
Niestety nie wiem jak fotki wstawić - ..... ???
Zuraw w stanie mechanicznym - super. Stał nie uzywany przez ok 20 lat na lotnisku a potem został zakupiony przez człowieka i słuzył jako wyciagarka do złomu. Mechanizmy mają orginalny lakier nawet.....
Pająk - wysłałem do Ciebie na maila fotki - może mógłbyś je wstawić.
Powrót do góry
llukasso
PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 4:34 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Potrzebuje jakiejkolwiek dokumentacji odnośnie zsh-typ 6s. Dokładnie zależy mi na jakichś rysunkach, szkicach itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jarek D.
PostWysłany: Nie Mar 16, 2008 7:39 pm  Odpowiedz z cytatem

llukasso napisał:
Potrzebuje jakiejkolwiek dokumentacji odnośnie zsh-typ 6s. Dokładnie zależy mi na jakichś rysunkach, szkicach itp.

Podstawowe informacje rysunki i schematy powinny być w dokumentacji ruchowej dżwignicy,załączonej do Książki Dozoru Technicznego,którą każdy żuraw musi posiadać,związane jest to z codzienną,i obowiązkową okresową obsługą techniczną żurawia,tam są ścisłe wytyczne dotyczące tych spraw.Proponuję znależć dowolnego użytkownika takiego samego żurawia,zarejestrowanego i sprawnego,to objaśni o co chodzi i może pozwoli co nieco skserować. Nie wiem jaka jest Kolegi wiedza na ten temat,ale pozwolę sobie ostrzec,że użytkowanie żurawia,to jest rozstawienie podpór i oderwanie wysięgnika od podpórki bez pisemnego zezwolenia dozoru technicznego skutkuje karą.Dotyczy to również braku uprawnień operatorskich,oraz dopuszczania do kabiny operatora osób nieupoważnionych.
Ale wszystko da się na pewno uregulować. Pozdrawiam.
Powrót do góry
kubamich1
PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 9:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu (ze dwa lata0 jechałem pociągiem z Poznania do Leszna i po drodze tylko nie pamiętam gdzie ale przy torach stał Star 21 może 25 właśnie z takim zagiętym charakterystycznum żurawiem.Może ktoś z Was też go namierzył lub może namierzyć z aparatem.
Powrót do góry
Żubr66
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 9:03 pm  Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ,czy ktoś z Was spotkał się z jakimś wydawnictwem dotyczącym Stara 25 HP3 ,chodzi mi o takie instrukcje obsługi ,czy wykazy części jakie można spotkać do Stara 25 ,Stara 28 itd. ?
Kiedyś w miesięczniku " Mały Modelarz " ukazała się wycinanka kartonowa Stara 25 w wersji żurawia - musiała powstać chyba na podstawie jakichś planów ,być może drukowanych np w " Modelarzu " .
O ile się orientuję to sam żuraw to chyba jest niemiecki ADK-3 lub jego modyfikacja .
Co tu dużo mówić każda informacja ,zdjęcie tego żurawia będzie mile widziane ,sam gdy tylko coś znajdę to od razu poinformuję .
Jakie są dalsze losy tego Żurawia ze zdjęć Pawła Gołębiowskiego ?
Powrót do góry
Paweł_star
PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 12:19 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Warszawa 200p ,Star 25 ,Syrena 101, Nysa N-59, Junak M07, WFM-1955r,

Witam
Niestety został sprzedany na złom .
Pzdr Paweł Gołębiowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oldi
PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 11:56 pm  Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie ma teraz w tym wątku żadnego zdjęcia żurawia na podwoziu Stara 20/21/25 wklejam tę fotkę dla potomności (można powiększyć)

Źródło:
www.przegubowiec.com
Powrót do góry
Żubr66
PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 9:04 pm  Odpowiedz z cytatem

Tego zdjęcia nie znałem - świetnie . Ostatnio spotkałem takie cudo http://www.youtube.com/watch?v=4WU4hmr4M4o ,czy ktoś wie czy to jest eksponat muzealny z Węglowej w Białymstoku dostępny do zwiedzania ,czy własność prywatna ? To jest chyba późniejsza wersja produkcyjna lub jakiś składak .Ciekawy jestem czy można ten dźwig obfotografować np. wnętrze kabiny kierowcy i operatora i inne szczegóły konstrukcyjne .
I jeszcze jedno zdjęcie - dźwig Straży Pożarnej http://prl998.pl/pokazsamochod.php?id=216
To dokładam jeszcze takiego rdzewiaka http://www.graty.fora.pl/ciezarowki,3/ciezarowki-polskie,63-135.html
Jadę po całości i dokładam kolejne zdjęcia ,ale pierwotnej wersji HP3 ,strach się bać ,ale zdjęcia są z 2008 roku i być może ostatni taki model HP3 już nie istnieje ,obym się mylił . Być może ktos z forum zna losy tego Stara ?
http://www.graty.fora.pl/ciezarowki,3/ciezarowki-polskie,63-165.html
I jeszcze jeden HP-ek http://www.graty.fora.pl/ciezarowki,3/ciezarowki-polskie,63-390.html
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Pojazdy specjalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: